Burak Şenbak

 

 

 

BURAK ŞENBAK – EFIAP/b, UPI Aphrodite

1965 Istanbul doğumlu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İ.T.Ü. Makina’yı bitirdi. Master öğrenimini İ.Ü. İşletme’de tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde uluslararası alanda teknik ürün satışı, proje yönetimi ve iş geliştirme konularında çalıştı .

Fotoğraf ile tanışması 2008 yılında İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) aracılığı ile gerçekleşti.

 

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi,

BÜFOD (Büyükçekmece Fotoğraf Derneği) kurucularından ve Onur üyesi,

SSS (Sille Sanat Sarayı) Onur üyesi,

TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) üyesi,

FIAP (Federation of Photographic Arts) üyesi,

UPI (United Photographers International) üyesi,

PSA (Photographers Society of America) üyesi.

 

“İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği” İFSAK;

2011-2012 döneminde Yönetim Kurulu Genel Sekreter’lik görevini, Proje ve Kaynak Yaratma Birimi sorumluluğunu, Yurtdışı İlişkiler Birim  sorumluluğunu, eğitmenlik görevini ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) delegelik görevlerini sürdürdü.

2013-2014 Döneminde ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Uluslararası ilişkiler, eğitmenlik , TFSF delegeliği, İFSAK FIAP Temsilcisi görevlerini sürdürüyor.

Ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen bir çok sergiye katıldı. Farklı dergiler ve web sitelerinde fotoğraf üzerine yazıları yayımlandı, Dan Brown’ın fotoğrafları da aralarında olmak üzere kurum ve kuruluşlar için fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. İFSAK’da düzenlenen “7 Renk” ve “Deneysel” fotoğraf proje gruplarının küratörlüğünü yaptı.

IFSAK Eğitim Birimi’nde görevli, Türkçe’nin yan ısıra İngilizce olarak da İFSAK’da ve özel firmalarda\kurumlarda, üniversitelerde Temel Fotoğraf Eğitimi, Makinalar,  Objektifler, Çekim Teknikleri, İleri Çekim  Teknikleri, Işık, Kompozisyon, Gece Çekim Teknikleri, HDR Fotoğraf, Panaromik Fotoğraf,  ve Photoshop eğitimi veriyor.

İstanbul Fotoğraf Müzesi arşivine alınmış olan ve "Fotoğrafımızda Bugün 2011" albümünde yayınlanan 200 fotoğraf arasında kendi fotoğrafı da bulunmakta. İlk kişisel sergisi “Geri Dönmek Üzere”yi 2014 yılında açtı.

Üç yıl gibi kısa bir zamanda ulusal ve uluslarası yarışmalarda fotoğrafları 25’den fazla ülkede 120’dan fazla fotoğrafı ile 550’den fazla uluslararası ödül aldı. Çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği ve TFSF Temsilciliği ile mahkemelerde bilirkişilik görevlerini gerçekleştirdi.

2012 Yılında Sami Güner Kupası’nda gösterisi “Sema; Gerçek, Gölge, Gerçeküstü”, 2013 yılında ise “Kızılın Ötesi” gösterileri başarılı bulundu. 2012 Yılında düzenlenen 1. İFSAK Kupası’nı, 2013 Yılında 2. İFSAK Kupası’nı ve ardından 2014 yılında 3. İFSAK Kupası’nı kazandı. 2013 yılında ‘İFSAK  Yılın Fotoğrafçısı’ oldu.

2012 yılında ‘Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP)’nun verdiği AFIAP (Artist –FIAP) ünvanını, 2013 yılında ise EFIAP (Excellency-FIAP) ünvanını, 2014 yılında ise EFIAP/b (Excellency-FIAP/Bronz)  ünvanı ve UPI Aphrodite ünvanını taşımaya hak kazandı. Panoramik ve Kızılötesi fotoğraflar çekimlerinden, ayrıca geniş açılı objektiflerle portre fotoğrafı çekmekten hoşlanıyor.

İrtibat

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

http://instagram.com/senbak_burak

https://www.facebook.com/burak.senbak.5

http://lnkd.in/xR6xyh                                                      

United Kingdom best online bookies