Sami Uçan

 

 


 

 

Konya doğumluyum. Okul hayatımı Konya da tamamladım,memuriyetim sebebiyle farklı şehirlrde görev yaptım,4 yıldır da İstanbulda bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım. Bir DSLR makina edinip fotoğraf çekmeye 2008 yılı ortalarında başladım.2012 yılında fiap ‘tan uluslararası  yarışmalara göre verdikler  afiap ünvanı almaya hak kazandım. Bundan sonra ünvan macerama son verdim. Eski kadar olmasa da ara ara ulusal yarışmalara katılıyorum . 2013 yılında AÖF Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünden mezun oldum.Bir çok fotoğraf derneğinde sunumlar yaptım ve Halen de yapmaktayım.

Sokak ve yaşamı fotoğraflıyorum uzunca bir zamandır.İnsanlar, hayvanlar,yapılar hepsi benim için birer fotoğraf konusu. İnsanların  fotoğraflarını çekerken yaptıkları gözlemliyor ve  misafir oluyorum  hayatlarına.Nasıl bir karakter,nasıl bir anne,nasıl bir baba,şu an ne duygular içinde,bunları merak diyorum,bir tasvir yapmaya çalışıyorum.Bu hisler içinde iken ,modelimin bir adım sonrasını,olabilecek durumları kestirmeye çalışıyorum ve kısacık bir zaman dilimini söküp almak, şanslıysam kritik anı yakalamak çok heyecan verici oluyor.

Fotoğraf  çekimlerime şimdilik işimden geri kalan zamanlarımda vakit ayırabiliyorum. İlerleyen zamanlarda nasıl bir süreç bekliyor kestirmek zor. Ancak geri de bıraktığım her gün birşeyler öğrenmiş ve ilerlemiş olmalıyım.  

United Kingdom best online bookies